Praca na wakacje. Warto czy też nie?

Okres wakacji – czas pracy czy czas odpoczynku?

Dobre pytanie. Zapewne trzeba to wszystko odpowiednio zrównoważyć. Przecież każdemu należy się “chwila oddechu”. Z drugiej strony nikt nie musi wypoczywać całe 2-3 miesiące wakacji. Można to sobie wszystko podzielić. Pracy wakacyjnej często szukają osoby chcące najpierw na swój wymarzony urlop zapracować. Wśród ogłoszeń poszukują ofert w gastronomii, przy zbieraniu jabłek, na produkcji czy też po prostu takiej pracy, która jest sezonowa i często nie trzeba doświadczenia. Chcą na przykład popracować na pełny etat przez miesiąc, a kolejny miesiąc wakacji korzystać z zarobionych pieniędzy.
Są też tacy, którzy chcą pracować jak najwięcej przez cały okres wolny od szkoły i studiów (z wyboru,
z konieczności). Każdy wybór trzeba szanować. Jedni wolą skupiać się na pracy, a dla innych jej wymiar może być mniejszy, bo chcą też zagranicę zwiedzać. Najlepsze jest w tym, że wybór najczęściej należy do Ciebie.

Praca na wakacje – nie cel, a środek do celu

Wakacyjna praca za granicą nie musi być celem samym w sobie, a na przykład środkiem do spełnienia marzeń. Ktoś zapracuje sobie na nowy rower, ktoś inny na samochód, prawo jazdy czy na wakacje
w ciepłych krajach. Cele są różne, marzenia też. Niezmienne jest jednak to, że młodzież zyskuje całkiem pokaźny zastrzyk gotówki. Przecież taka dodatkowa “kasa” przydaje się każdemu. Dlatego taki pracownik poszukuje oferty z dużą ilością godzin – to oznacza więcej Euro.

Szukasz pracy na wakacje? Znajdziesz też znajomości

Owszem, gdy szukasz pracy wakacyjnej myślisz przede wszystkim o tym ile wpłynie na konto.
Tak, stawka jest ważna. Czasami interesuje Cię też lokalizacja, rodzaj umowy i tak dalej. Generalnie sprawy zawodowe. Natomiast nie da się uniknąć tego, że wyjazd za granicę do pracy to nowe znajomości. Poznajesz Polaków z różnych regionów kraju, zagranicznych pracowników i lokalną społeczność. Nowy kraj, nowi ludzie, nowe doświadczenia. To wszystko sprawia, że po pracy do Polski wraca się bogatszym nie tylko w Euro, ale i we wspomnienia.

Dbasz nie tylko teraźniejszość, ale i o przyszłość

Doświadczenie, o którym wspominaliśmy wyżej, to nie tylko sprawy prywatne. To też coś do CV.
Uwierz, że za kilka lat przyszły pracodawca doceni to, że doświadczenie było zbierane przez Ciebie jeszcze na studiach – szczególnie, jeśli praca była związana z kierunkiem studiów. Są też rzeczy, których się nauczysz i przyda się to w karierze, ale nie trzeba tego wpisywać do CV – praca w zespole, samodyscyplina, wielozadaniowość, zdolności interpersonalne i oczywiście język obcy. Do tego najważniejsze: pewność siebie, która znakomicie pomaga odnaleźć się na rynku pracy. Kiedyś żadna rekrutacja nie będzie dla Ciebie wyzwaniem. Masz szansę pracy to ją wykorzystaj.

Praca na wakacje pomaga dorosnąć

Wszystko to powyższe naprawdę pomaga docenić czas wolny, pieniądze, siebie i… rodziców.
Tak, rodzice pracowali na Twoje wyżywienie, na przyjemności, na edukację. Teraz możesz ich nieco odciążyć i jednocześnie stawać się coraz lepszą wersją siebie, z której mama i tata mogą być dumni.
Poza tym rodzice też najzwyczajniej nieco odpoczną, może sami wyjadą na wakacje i będą mieli trochę czasu dla siebie. Dla młodzieży to taka bezcenna życiowa edukacja, którą na pewno kiedyś docenią.

Oferty pracy wakacyjnej – co znajdziesz wśród naszych ogłoszeń?

Okres wakacji to czas, w którym pojawia się bardzo dużo ogłoszeń. Oferty pracy są też różnorodne,
więc nie powinno być problemu, aby każdy znalazł coś dla siebie. 

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Skip to content