FAQ

Która szkoła jest najlepsza?

Nie ma czegoś takiego jak szkoła dobra lub nie. Oczywiście można posiłkować się różnymi rankingami, np. dotyczącymi zdawalności matury. Jednak dobra szkoła to taka, która do nas pasuje, w której uczymy się zawodu, do którego nadajemy się, która najlepiej przygotuje nas do wybranych kierunków studiów.

Na ile uczelni wyższych można złożyć dokumenty?

Wzięcie udziału w procedurze rekrutacyjnej wiąże się z uiszczaniem opłat – nawet jeżeli aplikujesz na jedną z państwowych uczelni. Część ośrodków akademickich przewiduje stałą opłatę, niezależnie od tego, na ile kierunków decydujesz się kandydować. Jednak znaczna część uczelni oczekuje, że będziesz wprowadzać opłatę rekrutacyjną za każdy kierunek, na który tylko chcesz złożyć aplikację. Zatem zanim zdecydujesz się podjąć pierwsze decyzje odnośnie do wyboru kierunków, zastanów się, na jakie koszty finansowe jesteś w stanie się zdecydować bo nie ma ograniczeń w ilości uczelni na które możesz aplikować.

Oczywiście prawdą jest, że im więcej kierunków wybierzesz w ramach procedury rekrutacyjnej, tym większa szansa, że na któryś na pewno się dostaniesz. Jednak do swoich wyborów podchodź przede wszystkim racjonalnie i z rozwagą. Przełom maja i czerwca to okres, kiedy rozpoczyna się procedura rekrutacyjna na większości ośrodków akademickich w Polsce, do tego czasu masz szansę, by poważnie zastanowić się nad przyszłymi wyborami.

Pamiętaj o tym, by swoje siły mierzyć przede wszystkim na zamiary, ponieważ takie podejście pomoże ci uniknąć rozczarowań w przyszłości.

 

 

Skip to content