Zespół Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych – Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna Południe
ul. Łukasińskiego 40, 42-200 Częstochowa
tel. 34 363 25 50, tel kom. 533 300 136
E-mail: pppp1@edukacja.czestochowa.pl
Z-ca Dyrektora
mgr Dorota Sikora – psycholog, psychoterapeuta, trener treningu grupowego, mediator. W Poradni zajmuje się diagnozą i psychoterapią młodzieży oraz pomocą psychologiczną dla rodziców. Prowadzi mediacje rodzinne i szkolne. Ukończyła Szkołę Psychoterapii Psychodynamicznej w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym oraz Dwuletnie szkolenie trenerskie „Sieć” Warszawa, Polskie Towarzystwo Psychologiczne.
ZESPÓŁ DS. DZIECKA
mgr Magdalena Rogaczewska – Koordynator Zespołu, pedagog
mgr Agnieszka Wójcik – psycholog, w trakcie studiów podyplomowych ,,Wczesne wspomaganie dziecka ze złożoną niepełnosprawnością, w tym z autyzmem”. Terapeuta Stosowanej Analizy Zachowania, odbyła staż terapeutyczny organizowany przez Polskie Stowarzyszenie Terapii Behawioralnej. W poradni zajmuje się diagnozą i terapią psychologiczną dzieci, w tym dzieci i młodzieży ze spektrum autyzmu, prowadzi także terapię grupową dzieci z zaburzeniami zachowania i emocji. Na terenie przedszkoli i szkół podstawowych realizuje psychologiczne zajęcia profilaktyczne.
mgr Magdalena Znosko-Abratańska – psycholog, surdopedagog, tyflopedagog. W poradni zajmuje się diagnozą, psychoterapią indywidualną dzieci, terapią grupową oraz poradnictwem dla rodziców i nauczycieli. Ponadto zajmuje się diagnozą i terapią uczniów ze specyficznymi trudnościami w nauce matematyki.
Prowadzi na terenie przedszkoli i szkół zajęcia profilaktyczne z zakresu zdrowego stylu życia, umiejętności społecznych oraz rozwoju umiejętności matematycznych.
mgr Elżbieta Stawiarz – pedagog
mgr Beata Ciupińska –pedagog, oligofrenopedagog. Zajmuje się diagnozą gotowości szkolnej, ogólnych i specyficznych trudności w nauce. Prowadzi terapię ogólnorozwojową, trudności w czytaniu i pisaniu. W szkołach prowadzi zajęcia z zakresu profilaktyki zachowań agresywnych oraz uzależnień od środków psychoaktywnych i destruktywnych grup kultowych. Ukończyła Podyplomowe Studia Terapii Patologii Zachowań.
mgr Jolanta Gęsiarz – pedagog. Zajmuje się diagnozą i terapią osób z autyzmem, Zespołem Aspergera oraz problematyką agresji i przemocy. Kwalifikacje z zakresu rewalidacji upośledzonych umysłowo, edukacji niezależnej, wczesnego wspomagania rozwoju i edukacji osób ze spektrum autyzmu. Trener PTTB. Trener ART. Certyfikowany Szkolny Organizator Rozwoju Edukacji. Ekspert komisji do spraw awansu zawodowego nauczycieli. Terapeuta TSR.
mgr Marina Lechowska – psycholog. Zajmuje się diagnozą ogólnych trudności w nauce, trudności w nauce języka polskiego, trudności emocjonalnych, dojrzałości szkolnej. Prowadzi terapię indywidualną ogólnorozwojowa, dzieci z trudnościami emocjonalnymi, terapię grupową dla dzieci (kl. V – VI SP) z nieprawidłowościami w rozwoju sfery emocjonalnej.
mgr Urszula Madalińska – pedagog, surdologopeda. Zajmuje się diagnozą dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością słuchową oraz z niepełnosprawnościami sprzężonymi. Przeprowadza bezpłatne przesiewowe badania słuchu. Prowadzi terapię indywidualną dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością słuchową (protezowanych aparatami słuchowymi, posiadających implanty słuchowe). Dla dzieci i rodziców prowadzi zajęcia z zakresu profilaktyki słuchu.
mgr Grażyna Matkowska – pedagog. Zajmuje się diagnozą dzieci z trudnościami w nauce, specyficznymi problemami w uczeniu się oraz trudnościami wychowawczymi. Prowadzi terapię ogólnorozwojową, zajęcia dla dyslektyków oraz dzieci z ryzyka dysleksji. W szkołach prowadzi zajęcia profilaktyczne z zakresu przeciwdziałania przemocy i agresji. Ukończyła studia podyplomowe Wspomaganie rozwoju dzieci i młodzieży z trudnościami.
mgr Joanna Szlichta – psycholog. Zajmuje się diagnozą psychologiczną małego dziecka, dziecka w wieku przedszkolnym i szkolnym. Prowadzi indywidualną terapia ogólnorozwojowa dzieci w wieku przedszkolnym, indywidualną terapię psychologiczną dzieci w wieku szkolnym.
mgr Agnieszka Wójcik – pedagog
mgr Małgorzata Adler – pedagog, tyflopedagog, surdopedagog. Zajmuje się diagnozą dzieci w obrębie gotowości szkolnej, trudności w nauce w tym z grupy ryzyka dysleksji oraz w zakresie niepełnosprawności w zakresie wzroku i słuchu. Prowadzi terapię pedagogiczną wspomagająca wszechstronny rozwój dziecka w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym oraz dla uczniów z dysleksją. Ukończyła studia podyplomowe z zakresu terapii pedagogicznej uczniów z dysleksją, ADHD.
LOGOPEDZI
mgr Katarzyna Piotrowska – neurologopeda, Terapeuta SI. Prowadzi diagnozę i terapię dzieci oraz młodzieży z wadami wymowy. Zajmuje się dziećmi z autyzmem, Zespołem Aspergera, porażeniem mózgowym, rozszczepem wargi i podniebienia. Prowadzi wczesną interwencję neurologopedyczną. W pracy wykorzystuje elementy integracji sensorycznej. Prowadzi warsztaty z zakresu profilaktyki logopedycznej i higieny i emisji głosu.
mgr Justyna Cielebąk – logopeda.
ZESPÓŁ DS. MŁODZIEŻY
mgr Agnieszka Jurga – pedagog. Zajmuje się diagnozą i terapią dzieci i młodzieży z trudnościami w nauce, sprawiającymi problemy wychowawcze w tym z niepełnosprawnością intelektualną. Prowadzi działania w zakresie wczesnej interwencji, przemocy domowej (dziecko wykorzystywane seksualnie) i zaburzeniach odżywiania. Ukończyła Studia podyplomowe – oligofrenopedagogika, TSR, mediacje i negocjacje.
mgr Agnieszka Zwolska – pedagog. Specjalistka w zakresie tyflopedagogiki, wczesnego wspomagania rozwoju, a także diagnostyki, terapii dotyczącej dzieci z zaburzeniami i dysfunkcjami rozwojowymi, w tym z niepełnosprawnościami – wzrokową i sprzężonymi, ze specyficznymi trudnościami w uczeniu się oraz z zaburzeniami emocjonalnymi. Ponadto zajmuje się doradztwem w zakresie specjalnych potrzeb edukacyjnych i rewalidacji dzieci i młodzieży w placówkach ogólnodostępnych.
mgr Danuta Anna-Żal – psycholog
ZESPÓŁ DS. RODZIN
mgr Magdalena Bach – Koordynator Zespołu – psycholog, psychoterapeuta. Posiada bogate doświadczenie pracy m.in. w Oddziale Psychiatrycznym, Ośrodku Interwencji Kryzysowej, Ośrodku Adaptacyjnym. Absolwentka Studium Psychoterapii Indywidualnej w Polskim Instytucie Psychoterapii Integratywnej oraz Studium Psychoterapii w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym. Na bieżąco korzysta z superwizji. Przewodnicząca Częstochowskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.
mgr Dorota Sikora – Z-ca Dyrektora ZPP-P, psycholog, psychoterapeuta, trener treningu grupowego, mediator. W Poradni zajmuje się diagnozą i psychoterapią młodzieży oraz pomocą psychologiczną dla rodziców. Prowadzi mediacje rodzinne i szkolne. Ukończyła Szkołę Psychoterapii Psychodynamicznej w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym oraz dwuletnie szkolenie trenerskie „Sieć” Warszawa, Polskie Towarzystwo Psychologiczne.
mgr Beata Bielecka – psycholog, psychoterapeuta integratywny. Rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Psychoterapii Integratywnej w Krakowie. Na terenie poradni prowadzi diagnozę psychologiczną, konsultacje rodzinne, psychoterapię indywidualną, rodzinną, małżeńską, ,,Szkołę dla Rodziców”.
mgr Olga Mroczek – psycholog, psychoterapeuta. Ukończyła podyplomowe szkolenie „Psychoterapia” w Zakładzie Terapii Rodzin Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Odbyła staże specjalizacyjne w certyfikowanych ośrodkach terapeutycznych. Prowadzi psychoterapię dorosłych i młodzieży w nurcie psychodynamicznym oraz terapię rodzin. Regularnie uczestniczy w indywidualnej i grupowej superwizji pracy terapeutycznej.
mgr Anna Szymala-Kopydłowska – psycholog, psychoterapeuta. Ukończyła podyplomowe szkolenie „Psychoterapia” w Zakładzie Terapii Rodzin Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Odbyła staże specjalizacyjne w certyfikowanych ośrodkach terapeutycznych. Prowadzi psychoterapię dorosłych i młodzieży w nurcie psychodynamicznym oraz terapię rodzin. Regularnie uczestniczy w indywidualnej i grupowej superwizji pracy terapeutycznej.
mgr Renata Przytulska – psycholog w trakcie specjalizacji z psychoterapii w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym. W poradni zajmuje się diagnozą i psychoterapią dzieci i młodzieży a także pracuje z rodzicami w zakresie poradnictwa i psychoterapii. Prowadzi psychodukację dla rodziców. Swoją prace poddaje superwizji.
mgr Barbara Tubielewicz – psycholog, psychoterapeutka. Ukończyła pięcioletni kurs „Psychoterapii ze szczególnym uwzględnieniem terapii rodzin”. Zajmuje się diagnozą i terapią zaburzeń emocjonalnych dzieci i młodzieży. Prowadzi terapię rodzin oraz indywidualną psychoterapię młodzieży. Swoją prace poddaje regularnie superwizji. Wspiera rodziców w budowaniu systemu wychowawczego, pracuje z nauczycielami prowadząc warsztaty oraz coaching.
mgr Tomasz Kozłowski – psycholog.