Zespół Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych – Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna Nr 2
ul. Kosmowskiej 5, 42-224 Częstochowa
tel. 34 362 24 24, tel. kom. 739 212 739
Z-ca Dyrektora
mgr Małgorzata Krakowska – pedagog, oligofrenopedagog
ZESPÓŁ DS. DZIECKA
mgr Sylwia Tłustochowicz – Koordynator Zespołu, pedagog, tyflopedagog, surdopedagog. Zajmuje się diagnozą gotowości szkolnej, trudności w nauce, a także diagnozą dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością wzrokową i słuchową. Prowadzi terapię indywidualną i grupową: dyslektyczną i ogólnorozwojową. W szkołach prowadzi zajęcia dla dzieci z zakresu profilaktyki uzależnień.
mgr Magdalena Jackowska – pedagog. Zajmuje się w diagnozą i terapią małych dzieci z zaburzeniami rozwoju, deficytami funkcji poznawczych oraz upośledzeniem umysłowym. Prowadzi również zajęcia przygotowujące dzieci do pójścia do szkoły. Ukończyła studia podyplomowe z zakresu Wczesnego Wspomagania Rozwoju oraz Edukacji dziecka z Autyzmem i Zespołem Aspergera.
mgr Małgorzata Krakowska – Z-ca Dyrektora ZPP-P, pedagog, oligofrenopedagog. Zajmuje się diagnozą gotowości szkolnej, trudności w nauce (w tym specyficznych), autyzmu, Zespołu Aspergera, innych całościowych zaburzeń rozwoju, niepełnosprawności intelektualnej. Prowadzi terapię indywidualną i grupową dla dzieci przygotowujących się do szkoły, dzieci z ryzyka dysleksji i z dysleksją, terapię EEG Biofeedback. Certyfikowany Terapeuta Integracji Sensorycznej
mgr Bożena Bator – psycholog. Zajmuje się diagnozą dzieci z zaburzeniami rozwoju oraz problemami emocjonalno-społeczymi. Wspiera rodziców tych dzieci w ramach psychoedukacji oraz prelekcji na terenie przedszkoli i szkół. Prowadzi zajęcia wychowawczo-profilaktyczne doskonalące dobre relacje rówieśnicze oraz sferę emocjonalną dzieci. Ukończyła studia podyplomowe z zakresu Pedagogiki Korekcyjno-Kompensacyjnej oraz Wczesnego Wspomagania Rozwoju i Wczesnej Interwencji.
mgr Alina Włodarek – pedagog, oligofrenopedagog. Zajmuje się diagnozą i terapią pedagogiczną uczniów szkół podstawowych oraz uczniów Szkół Specjanych. Dodatkowo posiada rekomendację ORE do prowadzenia Szkoły dla Rodziców i Wychowawców.
mgr Małgorzata Adler – pedagog, tyflopedagog, surdopedagog. Zajmuje się diagnozą dzieci w obrębie gotowości szkolnej, trudności w nauce w tym z grupy ryzyka dysleksji oraz w zakresie niepełnosprawności w zakresie wzroku i słuchu. Prowadzi terapię pedagogiczną wspomagająca wszechstronny rozwój dziecka w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym oraz dla uczniów z dysleksją. Ukończyła studia podyplomowe z zakresu terapii pedagogicznej uczniów z dysleksją, ADHD.
mgr Ewa Majchrzak – psycholog. W poradni specjalizuje się we wczesnej interwencji psychologicznej, diagnozie i terapii małego dziecka w wieku przedszkolnym. Prowadzi konsultacje psychologiczne dla rodziców i nauczycieli. Ukończyła studia podyplomowe ”Wczesne wspomaganie rozwoju i wczesna Interwencja”.
mgr Zofia Rykała – psycholog. W poradni zajmuje się profilaktyką, diagnozą i terapią dzieci z zaburzeniami rozwoju sfery społeczno-emocjonalnej, nadpobudliwością psychoruchową oraz specyficznymi trudnościami w nauce. Prowadzi psychoedukację rodziców w zakresie doskonalenia ich umiejętności wychowawczych. Ukończyła studia podyplomowe z zakresu Pedagogiki Korekcyjno-Kompensacyjnej.
mgr Agnieszka Ujma – psycholog. Zajmuje się diagnozą dzieci z zaburzeniami rozwoju, niepełnosprawnością intelektualną, trudnościami w nauce oraz trudnościami w sferze społeczno-emocjonalnej. Ukończyła studia podyplomowe z zakresu diagnozy i terapii dzieci z autyzmem, Zespołem Aspergera oraz innymi całościowymi zaburzeniami rozwojowymi, a także z zakresu edukacji i rehabilitacji osób z niepełnosprawnością intelektualną – oligofrenopedagogiki.
mgr Maciej Sztencel – pedagog, psycholog.
LOGOPEDZI
mgr Aneta Górska – pedagog, logopeda, neurologopeda. Zajmuje się diagnozą i indywidualną terapią logopedyczną dzieci i młodzieży. Prowadzi zajęcia usprawniające komunikację językową, terapię wad wymowy oraz terapię zaburzeń rozwoju mowy. W ramach profilaktyki logopedycznej prowadzi warsztaty dla rodziców i nauczycieli oraz badania przesiewowe mowy i słuchu.
mgr Urszula Matuszewska – oligofrenopedagog, surdologopeda, neurologopeda. Zajmuje się diagnozą
i indywidualną terapią logopedyczną dzieci i młodzieży. Prowadzi zajęcia usprawniające komunikację językową, terapię wad wymowy oraz terapię zaburzeń rozwoju mowy.W ramach profilaktyki logopedycznej prowadzi warsztaty dla rodziców i nauczycieli.
ZESPÓŁ DS. MŁODZIEŻY
mgr Magdalena Musiał-Ogrodnik – Koordynator Zespołu, psycholog, certyfikowana psychoterapeutka z zakresu terapii poznawczo-behawioralnej. Zajmuje się terapią dzieci, młodzieży i dorosłych. Prowadzi warsztaty dla rodziców dotyczące kompetencji wychowawczych. Główny obszar działania to problemy emocjonalne, społeczne i rodzinne.
mgr Renata Przytulska – psycholog w trakcie specjalizacji z psychoterapii w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym. W poradni zajmuje się diagnozą i psychoterapią dzieci i młodzieży a także pracuje z rodzicami w zakresie poradnictwa i psychoterapii. Prowadzi psychodukację dla rodziców. Swoją prace poddaje superwizji.
mgr Ewa Juszczyk – psycholog, specjalista diagnozy i terapii neuropsychologicznej. Zajmuje się terapią i diagnozą psychologiczną oraz neuropsychologiczną. W szkołach prowadzi zajęcia z zakresu profilaktyki oraz umiejętności interpersonalnych młodzieży. Ukończyła Studia podyplomowe z zakresu terapii i diagnozy neuropsychologicznej.
mgr Paulina Smaga – psycholog, psychoterapeutka w trakcie szkolenia w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym. W poradni zajmuje się diagnozą psychologiczną uczniów ze specyficznymi trudnościami w nauce oraz psychoterapią indywidualną młodzież. Ukończyła cykl szkoleń w Instytucie Psychoterapii Integratywnej i Krótkoterminowej.
mgr Margaretta Jastrząb – psycholog, psychoterapeutka w toku szkolenia z zakresu terapii poznawczo-behawioralnej. Obejmuje pomocą terapeutyczną dzieci i młodzież doświadczającą trudności emocjonalnych, przejawiającą dysfunkcjonalne zachowania. Udziela wsparcia w kształtowaniu prawidłowych relacji rodzic-dziecko i doborze właściwych metod wychowawczych. Swoją prace poddaje superwizji.
mgr Ewa Przesłańska – pedagog
mgr Marzena Skrobarczyk – psycholog.
ZESPÓŁ DS. RODZIN
mgr Justyna Czarnacka-Wojtysek – Koordynator Zespołu, psycholog, psychoterapeutka. Zajmuje się psychoterapią rodzin oraz indywidualnym wsparciem psychologicznym dla rodziców. Ukończyła cykl szkoleniowy z zakresu systemowej terapii rodzin w Polskim Instytucie Ericksonowskim. Obecnie jest w trakcie 4-letniego kursu psychoterapii w Krakowskim Ośrodku Szkoleń Systemowych. Swoją prace poddaje superwizji.
mgr Barbara Tubielewicz – psycholog, psychoterapeutka. Ukończyła pięcioletni kurs "Psychoterapii ze szczególnym uwzględnieniem terapii rodzin". Zajmuje się diagnozą i terapią zaburzeń emocjonalnych dzieci i młodzieży. Prowadzi terapię rodzin oraz indywidualną psychoterapię młodzieży. Swoją prace poddaje regularnie superwizji. Wspiera rodziców w budowaniu systemu wychowawczego, pracuje z nauczycielami prowadząc warsztaty oraz coaching.
mgr Natalia Darowicka – psycholog
mgr Tomasz Kozłowski – psycholog